475 yataklı Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yozgat İli, Merkez Yukarı Nohutlu, II. Mıntıka Mahallesinde bulunan 82 ada, 106 parsel üzerinde yapılmıştır.

 

İş Ortakları:

SILA DAN. BİL. SAĞ. İNŞ. TİC A.Ş. ve Konsorsiyum Ortakları 

 

 

 

Yüklenici firma, Yozgat'a yapılan 475 yataklı hastanenin, projenin finansmanını, uygulama projesini, tasarımını, inşaatını, medikal cihaz ve diğer ekipmanlarının tedarikini ve tesis için gerekli mefruşatı sağlamıştır. Yüklenici, ayrıca tesislerin bakım ve onarımı, görüntüleme, laboratuvar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek dâhil olmak üzere destek hizmetlerinin sunumunu yürütmektedir. Sağlık hizmetleriyle uyumlu ve bakanlıkca onaylanmış, ticari alanların yapım ve işletmesini de üstlenmiştir.

 

 

Projede sözleşme imzalanmıştır.

 

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu katılımı ile 20.08.2013 de Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temel atma töreni gerçekleşmiştir.

Açılışını T.C Başbakanı Sayın Binali YILDIRIM'ın yaptığı Yozgat Şehir Hastanesi 16 Ocak 2017 itibariyle hasta kabulüne başlamıştır.

Yozgat Şehir Hastanemiz Türkiye'nin açılan ilk Şehir Hastanesidir.

 

www.youtube.com/watch


Tasarım @ www.guzel-sanatlar.net